Süstasõidud

See on väike giid Eesti jõgedele - et värsketel huvilistel oleks lihtsam oma reisi planeerida. Mõned aastad tagasi hakkasin ise mööda jõgesid matkama, siis oli sellisest lehest tublisti puudus. Nõnda siis panin ise kirja ja tulemus on siin. Märkused ei pruugi olla väga täpsed, aga üldisema pildi jõest vast ikka annavad.

Üldjuhul on matkad olnud rahulikud allavoolu kulgemised, pikkade pausidega. Sõiduriistaks süst (kajakk). Neist enamik pigem aeglased matkasüstad: Seabird Fisherman, Seabird Ranchero, Borealis Esperanto, Mari Extra, Seabird Discovery, Seabird Expedition. Mõnevõrra hiljem ka World of Kayaks WK510 Play.
 
Iga kirjelduse juurde panin reisi kuupäevad, sest eks jõe iseloom sõltub aastajast ning aastate jooksul võib üht-teist muutuda. Kui olen hiljem samale jõele sattunud, olen vajadusel täiendanud ja kaasajastanud.

Märkused on kirja on pandud kohe peale sõitu - osad on seega päris vanad, peale mu esimesi sõite. Proovisin kirja panna just selle osa, mis omal ajal jõgedel sõitma hakates eelnevalt huvi pakkus: mis sorti jõgi, kui kiire vool, kas risu on, kas tammisid on, kas on mõned kärestikud, kust parem oleks paat mööda vedada ning kui kaua tavaliselt mõne jõelõigu peale läheb. Mäletan, et esimesed sõidud polnud suurt aimugi, kas 30 kilomeetrit läbid mõne tunniga või päevaga, lisaks ei osanud arvata, kui pikk mõni jõgi on, kõiki käändeid ja pöördeid ei osanud sisse arvestada.

Välja toodud jõelõikude pikkused on üldjuhul hinnangulised, vahel olen ka GPSiga mõõtnud.

Ilusaid matku!
 

 
 

Kommentaare ei ole: