Põltsamaa jõgi


Piibe mnt sild - Kirikumäe lõkkekoht

Kuupäev: 18. aprill 2020
Kaart

Põltsamaa jõgi, aprill 2020
Põltsamaa jõgi on pikk ja rahulik, lai ja vaheldusrikas - saab nii loodust nautida kui sõita läbi Eesti linnade. Kõige vaiksemad kohad on Endla looduskaistealal ning alamjooksul rabade vahel.

Osa RMK Põltsamaa-Kärevere veerajast. Üsna soine, vaikne vool, üsna lai. Koprad, nende näritud puud. Vasak kallas pikalt liikumiskeeluga. Umbes poolel teel on RMK Tammemäe künka lõkkekoht, Nava jõe suudmes. Nava jõge pidi saab Endla järvele, aga seal on 1. aprill - 30. juuni liikumiskeeld, muudel aegadel tuleb keskkonnaametilt luba küsida).

Tammemäelt on u. 10 km Kirikumäele. 

Risu ega takistusi polnud.

U. 23 km, 6h. Pause 1h, rahulik sõit.


Kirikumäe lõkkekoht-Jõeküla sild

Kuupäev: 29. veebruar, 2020
Kaart

Veetase pigem kõrge. Kirikumäe juures kohe madal sild, alt läbi ei saa. Tee peal veel kaks sellist. Lisaks üks suur puu risti, kõikidel juhtudel süst veest välja. Keskmine ja kiire vool. Ümber soine või mets.

Külma -1. Kaldad lumised, soodid jääs. Ilus jõelõik, vähemasti talvel.

7,5 km, 1h 45 min – pigem kiire sõit, aga aega võtsid maad mööda lohistamised. Keskmine kiirus 4,5 km/h.
 

29. mai 2021, Piibe mnt - Jõeküla sild. Veeseis madalam, Põltsamaa-Pajusi kandis 123 cm. Sõita sai ilusasti, väga ilus, rahulik ja metsane. Kirikuküla juures sai paadi purde alt läbi lükata, ise pidi välja ronima. Varsti peale kirikuküla purret väike tamm ja natuke hiljem suur puu risti ees, vool võrdlemisi kiire. Puust sai mööda, kitsas. Ülejäänud sildade alt sai läbi. Põltsamaa jõgi, aprill 2020

2 kommentaari:

Saunakuut kümblustünn ütles ...

Septembri algul 2020 läbisime kahekesi kanuuga piibest kuni päinurmeni,sildade alt saime läbi. Paar puud oli millest oli vaja mööda minna metsast. Jube hea oleks kui märgiks ära ka asukohad kus potentsiaalsed ööbimispaigad.

Tuttpütt ütles ...

Eks ma proovin, kui meelde jääb. Samas natuke avastamisrõõmu võib ka ju jääda :).