Keila jõgi

Hagudi - Kohila

Kuupäev: 5. juuni 2016
Kaart

Siit hoia vasakule
Keila jõgi on hea jõgi alustajale. Vaikse vooluga, lai, mõned väikesed veskitammid. Piisavalt vaheldusrikas, kuigi erilist looduselamust ei maksa otsida. Peale Keila juga on korralik kärestik, kuhu algajal minna ei tasu.
 
Keila jõgi, juuni 2016
Maidla mõisa juurest süst vette. Veetase väga madal. Hagudi juures kõrkjatesse kasvanud, ülalpooltundus peaaegu läbimatu. Aeglane
vool. Kohati metsik, aga kokkuvõttes võrdlemisi palju talusid-suvilaid. Tammisid on mitu, ühest sai üle, aga jäi kividesse kinni, teisest ei saanud, peab üle vedama. Kõrgema veetasemega võib-olla võimalik.

Seli silla alt läbi, paremal on Atla jõgi. 

Peale Selit muutus väga madalaks, Rapla maantee all täitsa kivide otsas. Lohu mõisa juures ronisin välja ja vedasin, vesi oli 7-10 cm sügav.

Peale Selit väga palju elamiskohti. Peale Lohu linnamäge laiem ja sügavam. Kohilas suur tamm, ei ole läbitav.

19 km, 3 h.

Maamärgid: peale Selit Rapla maantee sild, Lohu mõis, Lohu linnamägi.


Kohila - Kiisa

Kuupäev: 14. märts 2020
Kaart

Üsna pea peale Kohilat
Suhteliselt kõrge veeseis. Alguses väga kiirevooluline ja laineline, ilmselt palju kärestikke ja tammisid  – praegu polnud näha, aga ilmselt suve poole paras kivides klobistamine.

Alustasin Kohilast Vetuka tn silla juurest, enne seda paisjärve juures tammid. Kohe peale silda puu risti ees, tugev vool. Alustasin teiselt poolt seega.  Keskmine kiirus 8 km/h. Temperatuur 0 või -1.

Kurtna-Vilivere hoiuala juures jooksis rebane pikalt kaasa. 

Peaaegu kogu tee suvilad jõe ääres.

U. 9,42 km, 1h 10 min, ilma peatusteta. 


Kiisa - Jõgisoo

Kuupäev: 28. märts 2015
Kaart

Keila jõgi, Kiisa-Jõgisoo keskel
Jõgi rahulik, sodi keskmiselt – mõned korrad pidi süsta üle puude tõstma, mõned tammid, kõrvalt minema ei pidanud. Suvilaid oli mõnevõrra. Veetase sel aastal väga kõrge polnud.

Alguses majade vahel, pärast metsas.

U. 20 km, u. 4h. 

28. märts 2023: Kohe peale Pärnu maantee silda on tehtud uus metallist rippsild, asub kiirema vooluga kohas ja üsna madalal - kõrgema veega umbes-täpselt pea kõrgusel. Ettevaatust!



Jõgisoo - Keila-Joa

Kuupäev: 26. aprill 2015
Kaart

Üsna pea peale Keilat
Veetase sel aastal väga kõrge polnud. Suhteliselt lai, rahulik, mõned väikesed kärestikud, puid ees ei olnud. Keilani läks rahulikult sõites 1,5 tundi, Keila algas suurte kuuskedega. Keila autosild oli remondis, kitsas pilu läbimiseks. Jalakäija silla alt pidi läbipääs kõrgema veetasemega liiga madal olema, aga seekord sai ilusti läbi. Keilast edasi muutus jõgi eriti rahulikuks ja laiaks, niitude vahel, mingid karjakoplid ka, lage.

Üsna Keila-Joa lähedal on metsasem, kõrgemad puud, pargi moodi.

Näha oli haigrut ja jäälindu.  

25 km, 4h 48 min, sellest pool tundi paus.

Maamärgid: Keila mõisapark – vasakul kuused, mõisa viinaköök parema, Keila sild, niidud ja vasakul karjakoplid, majade vahele enne silda. Enne silda randusin, edasi tuli juba Keila juga.  

8. mai 2017, Keila - Keila-Joa. Sama, mis eelmine. Vesi natuke kõrgem. Seekord olid kiiremad süstad. 16km, 3,5h.

21. aprill 2019: Keilast Keila-Joani. Sisuliselt sama kõik.
 
7. märts 2021: Keilast Keila-Joani. Vesi kõrgem, vastu ja allvoolu. Jõgi oli puhas, aga  allavoolu oli palju raskem sõita, sest tuul oli nii kõva, et lükkas ülevoolu tagasi (tuult u 13 ms). Kuna kaldad on madalad ja lagedad, siis keris isegi sellise laine üles, et lõi üle süstanina ja mõnel tulid peaaegu jänesed peale. 

28. märts 2023: Kohe peale Pärnu maantee silda on tehtud uus metallist rippsild, asub kiirema vooluga kohas ja üsna madalal - kõrgema veega umbes-täpselt pea kõrgusel. Ettevaatust!

Keila-Joa lähistel 2017


1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

31. juuli 2023: Kiisa - Keila
Kiisalt kuni Jõgisooni süstaga sõidetav - ainult kaks-kolm lõiku kus tuli 30m jalutada. Peale Pärnu mnt alt läbiminekut oli kohutav - jõgi on täis kasvanud ja vesi väga madal. Esimest km peale silda läbisime kuskil 1h. Keila poolne ots oli okei. Tasub kevadet oodata.