Kasari jõgi

Kasari sild - Suitsu vaatetorn 

Kuupäev: 8. aprill 2020
Kaart

Peale Kloostri linnuvaatlustorni
Matsalu rahvuspargi alal on linnuhuvilistele hea jõgi, aga oma laiuse ja sirge voolusängi tõttu ei pruugi olla väga põnev. Üsna üheülbaline sõit, päris alamjooksul on roostiku vahel natuke eripärasem.

Kasari vana betoonsilla juurest start. Sealt allavoolu on jõel liiklemiseks on vaja keskkonnaameti luba. Lai, keskmine vool. Sirge jõgi, laiad heinamaad. Linde oli väga palju. 

Tuudi jõgi
11 km Kloostri linnuvaatlustornini. Rõude jõe suue märgatav. Kärestikke polnud, Kloostri ja Suitsu sildade alt sai läbi, kõrgema veetasemega Kloostri omast ilmselt ei saa. 

Palju linde ringi lendamas, näha oli ujuvat kobrast ja paari koprapesa. Linnuparved olid ikka kogu aeg pea kohal. Madalad kaldad, heinamaad, Kloosti pool juba natuke kõrgemat metsa samuti. Risu ei olnud üldse. 

Kloostrist edasi ainult pilliroo vahel, jõgi on peaaegu noolsirge. 9 km Suitsu vaatetornini. Penijõe suue märgatav - mingi lagedam ja kuivem koht, keerab vasakule.

Liikus mingi suuremat sorti mootoriga paat/laev ja vedas kaht turisti. 

Tuudi jõe suue raskemini märgatav, lihtsalt pilliroo vahel väike pilu. Tuudi jõge mööda Suitsu sillani vastuvoolu. Vool väga nõrk, eriti ei takistanud, jälle täiesti sirge. Enne Suitsu silda vasakul kaldal karjamaad ning mõned vanad hooned. Suitsu silla juures oli paadisild ning tublisti kalamehi.

U. 20 km, 2,5h. Pigem kiirustades.

Peale Kasari vana betoonsilda

Kommentaare ei ole: