Jägala jõgi

Simisalu-Vetla

Kuupäev: 9.-10. mai 2020

Jagala
Siin on jõgi suhteliselt lai
Jägala on alguse poole tasane ja vaikne, suudme poole tublisti kärestikke - nii et saab saab vägaerinevat sõitu teha. Kärestike osas tuleb olla ettevaatlik, need tahavad juba oskajamat aerutajat.  Muidu ilus ja vaheldusrikas jõgi. 

Napu ja Vetla vahel muutub jõgi kivisemaks
Simisalu loodusmaja juurest saab paadi hästi vette panna. Seal lähedal ka Simisalu-Matsimäe matkarada. Kõrval parkla. Rahulik jõgi, võrdlemisi kitsas. Päris parajalt on risu ees, aga üldjuhul saab mööda manööverdada. Enne Napu lõkkekohta tuli korra välja tõsta, muidu sai kas üle või ümber. Üldiselt üsna sirge ja lihtne jõgi. Simisalu juures päris kitsas, läheb järjest laiemaks.


Kallastel kased, kohati heinamaad. Hea koht pausiks on Napu lõkkekoht - kuivad puud, lõkkeplats. Lõkkeplats asub esimese silla juures, vajadusel saab ka sealt alustada või lõpetada sõitu. U. 6-7 km Simisalust.

Peale Naput muutub jõgi mõneks ajaks risusemaks, päris palju tuleb manööverdada ja üle ja läbi puude sõita. Hiljem laiemaks ja vabamaks. Kallastel rohkem kuusemetsa. On mõned kiirema vooluga madalamad ja kivisemad kohad. Näha võib saarmaid ja jõetildrit. Siin-seal ka kobras tegutsenud. Kallastel võib kohata kitsi.

Vetla lähedal algavad suvilad, suured kõrgepingeliini trassid. Perila-Jäneda maantesilla juures saab süstad välja võtta - seal suur pais, kui edasi minna, peab paadid välja võtma. 

U. 20km, u. 6 h, väga rahuliku sõiduga. 

Simisalu kandis on jõgi kitsam


Kommentaare ei ole: