Valgejõgi

Pala sild - Nõmmeveski


Kuupäev: 3. aprill 2015
Kaart

Soine ala
Valgejõgi on kiire vooluga, kitsas ja käänuline, aerutada võib olla natuke keeruline ja väsitav, aga on huvitav. Väga ilusa loodusega, vaikne, sobib hästi matkaks.

Pala sild ehk Sika sild oli alguseks. Veetase sel aastal väga kõrge polnud. Enne minekut tuleb uurida, kas Kõrvemaal on kaitseväe õppusi.

Jõgi on  käänuline, suhteliselt kiire vooluga, siin-seal puid ees, alguses pidi ühest kohast mööda lohistama. Väga ilus, tühi, metsik, vaikne. Paar tammi.

Vahepeal suurem soine ala, palju väikeseid kõrvaljõekesi, mis ilmselt kõik lõpuks Valgejõkke tagasi tulid, paras labürint, eksisin veidi ära. 

Peale Narva maanteed väga kivine, kärestikuline ja suhteliselt madal, napilt oli läbitav. Üsna varsti peale Narva maanteed mingi päris kõrge tamm, u. 1 meeter, kivine, sealt lohistasin mööda. Sealt edasi põhiliselt majade vahel, enne Nõmmeveskit sügavas orus, ilus.

Väga ilus jõgi, aerutamist vettelangenud puude vahelt, kiires voolus ja käänulises jões on tublisti.

Maamärgid: Pala/Sika sild, Tankisild, Suru sild, Narva mnt sild, Valgejõe küla, kõrged liivapaljandikud, Nümmeveski lõkkekoht, Nõmmeveski juga. Natuke võib ette vaadata, et kogemata Nõmmeveski joast alla ei sõidu, kohinat kuuldes tasub varakult kaldale tõmmata.Natuke enne on RMK Nõmmeveski lõkkekoht, väga mõnus, trepp viib üles ja väike paadisild - ka seal on hea lõpetada ning Nõmmeveski juga jalgsi vaatama minna. 

Umbes 32 km, 6-7 tundi. Pause tegin vast kokku tunni - pooleteise jagu.
 
4. juuni 2017, Pala sild-Suru sild: vett mõnevõrra vähem, aga sõidetav. Risu teel ees palju rohkem.

Enne Nõmmeveskit Nõmmeveski lõkkekohalt

Kommentaare ei ole: