Taagepera-Tõrva
Kuupäev: 17.-19. juuli 2022
![]() |
Nagu ikka saab pilti teha vaid risuvabast lõigust |
Süsta saab vette panna kohe peale Taagepera järve. Ala-Taagepera vaheline osa oli kitsas oja. Õhne on väga käänuline jõgi, teel on ohtralt takistusi - niisama allavoolu lödistamist teha ei saa, kohe peale takistusest möödumist peab otsima pragu, kust järgmisest takistusest mööda saada.
Jõe alguses on keegi mootorsaega tööd teinud, seega väljatõsteid ei olnud. See aga muutub peagi.
Üldiselt koosneb kogu jõgi takistustest. Takistusi on erinevaid - küll lähestikku olevad kivid, tüvid, millest kiirelt mööda manööverdamine nõuab omajagu oskusi, kohati on risti jõel puud või oksad, millest tuleb üle hüpata, läbi ragistada või alt läbi roomata ning palju on suuri kõrgeid puude kuhjatisi, kust tuleb paat üle sikutada. Seetõttu ei tasu algajal võib-olla Õhnele minna, va juhul, kui on tahtmine peale aerutamise ka üldfüüsilist trenni teha.
![]() |
Sõnajalapuhmad |
Kui aga leppida selllega, et kõvasti tuleb sikutamist, siis on Õhne jõgi mõnusalt metsik jõgi - kogupikkuses polnud peaaegu ühtegi elamut - vaid paar paisuveskit, alles Tõrva kandis tulid elumajad.
Kohati meenutab jõgi troopilist džunglijõge - kõrged puud kaardus üle jõe, jämedad vettinud tüvid vees ja suurelehelised taimed ning sõnajalad kallastel. Minu sõidule andis troopilisusele muidugi kõvasti juurde soe ilm ja kaks päeva järjest kaela sadav paduvihm, mis hetkeliste pauside ajalt puudelt ja maapinnalt silmnähtavalt aurus.
Kõik paisjärved on suure langusega ja peab paadi välja tõstma. Peale igat paisu on pikalt madal ja kivine, kohati lükkasin paati kätega edasi - võib-olla on suurvee aegu seal kõrgem vesi ja midagi kärestiku laadset.
![]() |
Padukas |
Koorkülast alates muutub jõgi natukene laiemaks ja puhtamaks, aga ületõsteid ja roomamist on ikka omajagu, alles mõned kilomeetrid enne Tõrvat muutub jõgi vabamaks.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar